„Dobry dom musi być jak okręt. Dobry gospodarz – jak kapitan”.

Szczęśliwa Trzynastka

Warto pokusić się o kilka słów podsumowania w ostatnim dniu roku, który dla Naszej Spółki był rokiem niezwykle pracowitym i raczej bardzo udanym. W tym okresie zdobyliśmy cenne doświadczenia – biorąc udział w wielu realizacjach, z których jesteśmy dumni.

W okresie 2014 roku zetknęliśmy się m.in. z takimi zagadnieniami jak:

  • niezliczona ilość przeglądów – gazowych, elektrycznych, kominiarskich, budowlanych
  • inicjacja i nadzór nad inwestycjami – izolacji pionowej ścian fundamentów, wymiany nawierzchni dojść do nieruchomości, wymiany instalacji domofonów, wymiany połaci dachowej, budowy indywidualnych sieci hydraulicznych, wymiany instalacji elektrycznych, remontów instalacji GAZ, remontów pomieszczeń piwnicznych, wymian drzwi wejściowych, wymiany oświetlenia nieruchomości
  • inicjacja działań w kierunku wymiany przyłączy wodociągowych, budowy śmietników głębinowych – na rzecz Wspólnot
  • zagospodarowanie terenów zielonych wokół nieruchomości, wycinki drzew,
  • przekształcenia praw użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości,
  • współpraca w zakresie opracowania ekspertyzy ornitologicznej,
  • współpraca w zakresie realizacji inwestycji budowy nowoczesnego Ośrodka Diagnostyki Obrazowej, adaptacji pomieszczeń lokalu użytkowego z zamiarem prowadzenia działalności aptecznej,
  • ustalanie możliwości podłączenia miejskiej sieci energetycznej oraz współpraca w zakresie opracowywania dla niej projektów
  • niezliczona ilość spotkań ze Wspólnotami również poza Szczecinkiem

Być może jest to dzieło przypadku. Jednak wdrażane przez nas mechanizmy, procedury, obsługa – sprawiają, ze zaufaniem obdarza nas coraz większa liczba Klientów, przekazując swoje nieruchome majątki w Zarząd.

Rok temu o tej porze świadczyliśmy usługi Zarządzania Nieruchomościami dla dwóch Wspólnot. Dziś kończymy rok szczęśliwą - Trzynastką.

W niemal każdej sprawie staramy się, co najmniej wyszukać, jeśli nie znaleźć - rozwiązanie, które zaspokoi oczekiwania wszystkich. Nie ukrywam, że to chwilami trudne, ale jednak po negocjacjach – możliwe. Doświadczenie też pokazuje, że utrudniony kontakt i współpraca jest z tymi, którzy nie mają uregulowanych spraw wobec Wspólnoty, a swoje słabości manifestują wyszukiwaniem problemów i ich eskalacją.

Nasz Zespół aktualnie składa się z pięciu osób – dzieląc między sobą zagadnienia związane z księgowością, bieżącą administracją, obsługą techniczną nieruchomości, obsługą prawną i szeroko rozumianym zarządzaniem spinającym całość.

Za to wszystko chcielibyśmy, jako Zespół Spółki Sąsiedzi Gospodarka Nieruchomościami podziękować współwłaścicielom nieruchomości, naszym Partnerom i Sympatykom, ale także przeciwnikom, dzięki którym wartość i jakość naszej pracy z dnia na dzień służy progresowi.

Wszystkim - życzymy równie obfitej ilości energii i zapału w 2015 roku.

 

Zespół Spółki Sąsiedzi Gospodarka Nieruchomościami

Lokalizacja

Biuro Obsługi Klienta

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek 8.00-15.00
tel: 94 374 28 16

© Sąsiedzi – Gospodarka Nieruchomościami Sp z o.o.